Dom - ale jak?!

Dom - ale jak?!


Masz piękną działkę, uzyskałeś wystarczające pieniądze, a co bardziej prawdopodobne przyznany kredyt i wiesz, że Twoim ogromnym marzeniem jest zbudowanie bajkowego domu? To już prawie wszystko - masz przed sobą wybór projektu a potem... momencik. Odpowiedni projekt domu to nie lada wyzwanie dla każdego człowieka. Wszakże nawet najbardziej znani architekci już po zakończeniu budowy dostrzegają własne błędy i brak funkcjonalności niektórych fragmentów, których nie można było uniknąć w trakcie projektowania. 

Czytaj całość

Twoje królestwo mieści się w salonie

Twoje królestwo mieści się w salonie


W którym miejscu własnego mieszkania spędzasz najwięcej czasu? Jeżeli Twoje odpowiedź to: salon, to jesteś we właściwym miejscu, a jeśli nie, to poczytaj niżej wypisane wskazówki, jak zaaranżować ten pokój, by to przede wszystkim to miejsce stało się dla Ciebie wyjątkowo przyjazne. Aranżacja salonu to jedno z najprzyjemniejszych działań w czasie projektowania mieszkania. Dlaczego? Bo to przestrzeń komfortu i nie tylko sama czynność gospodarowania przestrzeni będzie Ci sprawiała przyjemność, ale potem będziesz z tego miejsca korzystać w czasie wolnym. Od czego zacząć?

Czytaj całość

Ogrzewanie dzięki solarom

Ogrzewanie dzięki solarom


W bardzo wielu nowych budynkach jakimś standardem jest zakładanie kolektorów słonecznych, których funkcją jest ogrzanie wody i takim sposobem zaoszczędzenie na dostarczeniu energii elektrycznej. Jest to stosunkowo nowa moda i oczywiście, można także montować to urządzenie na starszych budynkach, co wbrew pozorom nie wymaga zasadniczych przeróbek. 

Czytaj całość

Kłopotliwe projekty

Kłopotliwe projekty


Przekopujesz Internet w celu znalezienia funkcjonalnego projektu dla własnego nowego lokum? Szukałeś już na setkach stron, ale nadal nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Wyobraź sobie, że nie jesteś w tym osamotniony i że całe mnóstwo ludzi boryka się z tym samym dylematem. Dlaczego tak jest? Bo przecież jeśli już wybierzemy opcję: własny dom, to pragnęlibyśmy, żeby stał się on przejrzysty, funkcjonalny, piękny i niedrogi. Wszystkich tych cech mieć nie będzie, ale przynajmniej na etapie tworzenia projektu jesteś w stanie zrobić wszystko, żeby iść w stronę ideału.

Czytaj całość

Błysk w niedużej łazience

Błysk w niedużej łazience


Często słyszy się fraza, że mogę nie posiadać świetnej kuchni, salonu czy sypialni, ale w zamian za to łazienka musi być w dobrym stanie. W łazience spędzamy zazwyczaj naprawdę mnóstwo swojego czasu, zwłaszcza my, dziewczyny, z tej przyczyny to miejsce musi być odpowiedzią na nasze największe oczekiwania. Ma być przestrzeń na każdy drobny przedmiot i także na upragnioną wannę. Która z nas nie śni o zrobieniu sobie od czasu do czasu gorącej kąpieli z pachnącym płynem mając przy sobie lampkę wina?

Czytaj całość

Starsze wpisy Kolejne