Drzwi na wymiar

Drzwi na wymiar


Korzystanie z usług rzemieślników odchodzi dziś na drugi plan względem towarów produkowanych masowo. Powodem jest głównie to, że w supermarketach i sklepach, gdzie asortyment jest zrobiony hurtowo, jest o wiele taniej. Można przecież zastanowić się, czy dla przykładu stolarka drzwiowa wykonana na zamówienie nie będzie czasem silniejsza oraz atrakcyjniejsza, aniżeli drzwi właśnie te same, jak posiada sporo innych ludzi w naszych domach.

Czytaj całość

Okna drewniane vs. plastikowe

Okna drewniane vs. plastikowe


Każda nieruchomość ma takie elementy wyposażenia jak drzwi i okna. Z przyczyny na wielką rozpiętość cenową producenci przyciągają uwagę na cechy, jakie dysponują w szczególności okna świadczone przez wielu dostawców. W sprzedaży spotyka się wiele przedsiębiorstw oferujących okna z różnorakiego gatunku materiałów takich jak: drewno czy PCV.

Czytaj całość

Jak powstają uszczelki?

Jak powstają uszczelki?


Czy kiedykolwiek ktoś z nas zadał sobie pytanie, jak jest tworzona uszczelka? Przedmiot wielki we własnej prostocie, a niesamowicie ułatwia życie. Zastanawialiście się kiedykolwiek, co by było jeśli w Waszej łazience zniknęły uszczelki? Koszmar murowany. Niby przedmiot niepozorny, a przecież może utrudnić życie.

Czytaj całość

Attyki

Attyki


Attyk to element architektoniczny znajdujący się w górnej części budynku w postaci balustrady, ścianki albo rzędu sterczyn, które mają za zadanie osłaniać dach. Ich rozbudowane formy stosowano przede wszystkim w okresie manieryzmu przy okazji budowy mieszczańskich kamienic. Attyki pełnią przede wszystkim dwie funkcje:

Czytaj całość

Nie kombinuj sam - zatrudnij projektanta wnętrz!

Nie kombinuj sam - zatrudnij projektanta wnętrz!


W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się za zakup domu lub mieszkania co wiążę się z wysokimi kosztami budowy i remontu. Młodzi ludzie na tym rynku są niezwykle boleśnie dyskryminowani, ze względu na niskie zarobki i brak możliwości wzięcia pożyczki. W przypadku podjęcia decyzji o usamodzielnieniu się i wyprowadzeniu z rodzinnego gniazda młoda para postanawia znaleźć dom idealnie wpasowujący się w ich gust. Bardzo modnym kierunkiem i zarazem niezwykle przyszłościowym jest architektura wnętrz.

Czytaj całość

Poprzednie Nowsze wpisy

Starsze wpisy Kolejne